Regulace elektrických přímotopných systémů

 

Význam kvalitní a přesné regulace

Elektrické přímotopné systémy (elektrická energie se bezeztrátově přeměňuje na tepelnou přímo v místě potřeby tepla - přímotopy, infrazářiče, elektrické podlahové topení) mají obrovskou výhodu ve způsobu, jakým je lze regulovat. Každou místnost je možné jednoduše regulovat samostatně a to i v čase, každá regulovaná zóna si tedy může žít vlastním životem dle vašeho uvážení. Nepotřebujete poměrně složitý a podstatně obtížněji regulovatelný systém „referenční termostat" + termostatické hlavice jako např. u teplovodního systému, ve kterém se navíc zásluhou velkého teplotního rozptylu (tzv. hystereze) skrývají také významné energetické ztráty. Díky přímé přeměně tepla v místě potřeby je regulace velmi přesná a spolu s nízkou hysterezí, chytrými algoritmy moderních elektronických termostatů (PWM, Fuzzy logika ...) a možností detailně nastavit časový topný režim je to první důležitý předpoklad k významné úspoře energie.

Chytré algoritmy - PWM, PI, PZT, Fuzzy logika

PWM - pulsně šířková modulace: algoritmus zjišťuje rozdíl mezi nastavenou a naměřenou teplotou a na základě tohoto rozdílu vypočte dobu stavu vypnuto a zapnuto. Stav vypnuto a zapnuto se střídá v pravidelných intervalech, tak aby se udržovala stálá teplota bez zbytečných výkyvů, které platíte.

PI - proporcionálně integrační algoritmus se používá v termostatech jako ekvivalent PWM, cílem je regulovat zdroj tepla tak, aby nedocházelo k překračování a kmitům oproti teplotě nastavené na termostatu

PZT a Fuzzy Logika - tyto algoritmy zajišťují spuštění topného prvku tak aby bylo dosaženo požadované teploty v nastavený čas

 

Regulace, termostaty pro elektrické přímotopné topení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení