Jak postupovat při změně vytápění na elektrické?

Jak postupovat při změně vytápění na elektrické?

Pokud jste u ČEZ, kontaktujte zákaznickou linku 800 810 820 (Denně od 7 do 20 hodin). Máte jiného prodejce nebo distributora, kontaktujte jeho zákaznickou linku a dozvíte jak postupovat. Jak takový hovor probíhá?

Připravili jsme pro Vás ukázku:

Volali jsme na zákaznickou linku ČEZ Prodej:

Dobrý den, vítejte na zákaznické lince ČEZ prodej. Abychom Váš požadavek vyřídili co nejrychleji, připravte si prosím své zákaznické číslo, které najdete na faktuře. Pro informace o elektřině stiskněte prosím jedničku. Pro informace o plynu dvojku. Pro informace o mobilu od ČEZ stiskněte trojku. Pro informace o ČEZ servis vytápění stiskněte čtyřku. Pro informace o technologiích a finančních službách stiskněte pětku.
Zvolili jsme 1.

Pokud jste již zákazníkem ČEZ Prodej stiskněte jedničku. Pokud k nám chcete přejít od jiného dodavatele stiskněte dvojku. Pro návrat do hlavní nabídky stiskněte hvězdičku.
Zvolili jsme 1.

Pro dotazy stávající nebo nové smlouvy a pro požadavky na změnu nebo přepis smlouvy stiskněte jedničku. Pro dotazy k fakturám, vyúčtování, upomínkám a vyúčtování záloh stiskněte dvojku. Pro připojení nového odběrního místa stiskněte trojku. Chcete se ochránit před zdražením elektřiny stiskněte čtyřku. Pro distribuční požadavky čistě technického charakteru, jako například žádost o přeložku, vyjádření ke stavbě, požadavky na rozplombování a sdělení o existenci sítí, stiskněte prosím pětku. Pro návrat do nabídky elektřina stiskněte hvězdičku.
Zvolili jsme 1.

Dobrý den, u telefonu pracovnice ČEZ Prodej. Co pro Vás mohu udělat?
Dobrý den, jsem Váš zákazník. Máme od Vás přípojku elektrické energie s klasickou distribuční sazbou pro domácnost a uvažujeme o vytápění elektrikou. Chtěli bychom přejít na elektrický tarif.

Takže postup: Potřebuji vědět, jestli jste u ČEZu i s distribucí nebo jste u jiného distributora.
Jsem v distribučním území ČEZu a vyúčtování nám chodí přímo z ČEZ Prodej.

Budete už vědět konkrétně spotřebiče, které budete připojovat? Máte je vybrané nebo jste to zatím neřešili?
Máme představu o topidlech, které bychom chtěli použít, ale není to tak, že by to byla definitivní verze. Vlastně se obáváme, jestli je to vůbec technicky možné, tak jsme finální variantu ještě nezvolili.

První krok je podat žádost o připojení elektrického zařízení k distribuční soustavě z napěťové hladiny nízkého napětí na distribuci a pokud je to potřeba i požádat o zvýšení hodnoty jističů a fází. ČEZ distribuce žádost posoudí, jestli je úprava technicky možná a prověří možnosti rezervovat příkon v dané oblasti a žádost schválí nebo Vám k tomu dá ještě nějaké podmínky, co je potřeba splnit, aby Vám ty dané spotřebiče povolili a my ČEZ Prodej potřebujeme předem vědět, abychom Vám mohli žádost o připojení zpracovat, jaké jsou příkony topidel, které chcete připojovat.
Na email Vám mohu poslat formulář a Vy si ho vyplníte anebo pokud znáte příkony rovnou, můžu žádost zpracovat a poslat Vám jí vyplněnou.
Vyplněnou a podepsanou žádost zašlete zpět na email. My jí pošleme na distribuci a distribuce má 30 dní na odeslání odpovědi s podmínkami anebo Vám rovnou zaslala připravenou smlouvu o připojení.
Když Vám rovnou pošlou podepsanou smlouvu o připojení, tak Vy si necháte vše naistalovat elektroinstalační firmou, která na úpravy udělá i revizi. Revizi nám zašlete společně s žádostí o změnu sazby, kterou Vám zašleme na email po schválení smlouvy o připojení a dojde ke změně sazby.

Nejpoptávanější aplikace při změně vytápění na elektrické

PŘECHOD Z PLYNU NA ELEKTŘINU
TOPENÍ DO KOUPELNY
TOPENÍ DO BYTU
TOPENÍ DO NOVOSTAVBY
TOPENÍ DO STARÉHO DOMU
TOPENÍ NA CHATU A CHALUPU
TOPENÍ DO GARÁŽE A DÍLNY
NÁHRADA STARÝCH PŘÍMOTOPŮ
NEJLEVNĚJŠÍ TOPENÍ
PŘITÁPĚNÍ
TEMPEROVÁNÍ
PRŮMYSL