Akumulační kamna

V minulosti byla akumulační kamna vhodným prostředkem jak využít tehdy nazývaný noční proud. Staly se proto nedílnou součástí elektrických vytápěcích systémů v ČR. V současnosti jsou ale v nabídce energetických společností další dvoutarifní sazby, které jsou pro odběratele zajímavější zejména tím, že nabízejí nízký tarif v délce 16 a 20 hodin.

Často se setkáváme s domněnkou zákazníků, že nízká sazba je pouze pro připojené elektrické vytápění. Samozřejmě tomu tak není. Po dobu trvání nízkého tarifu je v této sazbě počítána spotřeba celého domu a z toho samozřejmě plynou nezanedbatelné úspory, které do výhodnosti elektrických přímotopných systémů většina laiků nezohledňuje. Tento fakt ve spojení s vysokou cenou akumulačních kamen, jejich vahou a velikostí ovlivňuje vhodnost jejich použití.

 

Akumulační kamna

AKUMULAČNÍ KAMNA DNES UŽ NE.

Investice do plechové krabice plné cihel dnes už není rozumná. Moderní přímotopy a topné panely s přesnou regulací jsou daleko praktičtější a nejen pořízení ale i provoz je cenově výrazně výhodnější.

Akumulační kamna vs. Přímotopy

  • při využití přímotopné sazby získáte výhodné ceny na elektrickou energii po dobu 20 hodin pro celý dům 
  • propastný rozdíl mezi pořizovacími náklady na akumulační kamna a přímotopy nebo sálavé přímotopy
  • nevyhovující regulace akumulačních kamen ve srovnání s přesnou regulací přímotopů 
  • akumulační kamna jsou velká, těžká a nevzhledná, jejich instalace vyžaduje často speciální konstrukci podlahy, protože mnohdy překračují možné zatížení na m2 plochy 
  • vzhledem k velikosti akumulačních kamen se obyčejně instalují do místnosti jen jedny, distribuce tepla je tak omezena na jedno místo, v případě použití přímotopů bez problémů zajistíme distribuci tepla i s ohledem na tzv. tepelné štíty

 

Jsme přesvědčeni, že by pro Vás byly vhodnější klasické přímotopy, sálavé přímotopy, topné panely nebo elektrické podlahové topení.
Pro více informací nás kontaktujte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení