Akumulační kamna

V minulosti byla akumulační kamna vhodným prostředkem jak využít tehdy nazývaný noční proud. Staly se proto nedílnou součástí elektrických vytápěcích systémů v ČR. V současnosti jsou ale v nabídce energetických společností další dvoutarifní sazby, které jsou pro odběratele zajímavější zejména tím, že nabízejí nízký tarif v délce 16 a 20 hodin.

Často se setkáváme s domněnkou zákazníků, že nízká sazba je pouze pro připojené elektrické vytápění. Samozřejmě tomu tak není. Po dobu trvání nízkého tarifu je v této sazbě počítána spotřeba celého domu a z toho samozřejmě plynou nezanedbatelné úspory, které do výhodnosti elektrických přímotopných systémů většina laiků nezohledňuje. Tento fakt ve spojení s vysokou cenou akumulačních kamen, jejich vahou a velikostí ovlivňuje vhodnost jejich použití.

 

Akumulační kamna

AKUMULAČNÍ KAMNA DNES UŽ NE.

Investice do plechové krabice plné cihel dnes už není rozumná. Moderní přímotopy a topné panely s přesnou regulací jsou daleko praktičtější a nejen pořízení ale i provoz je cenově výrazně výhodnější.

Akumulační kamna vs. Přímotopy

  • při využití přímotopné sazby získáte výhodné ceny na elektrickou energii po dobu 20 hodin pro celý dům 
  • propastný rozdíl mezi pořizovacími náklady na akumulační kamna a přímotopy nebo sálavé přímotopy
  • nevyhovující regulace akumulačních kamen ve srovnání s přesnou regulací přímotopů 
  • akumulační kamna jsou velká, těžká a nevzhledná, jejich instalace vyžaduje často speciální konstrukci podlahy, protože mnohdy překračují možné zatížení na m2 plochy 
  • vzhledem k velikosti akumulačních kamen se obyčejně instalují do místnosti jen jedny, distribuce tepla je tak omezena na jedno místo, v případě použití přímotopů bez problémů zajistíme distribuci tepla i s ohledem na tzv. tepelné štíty

 

Jsme přesvědčeni, že by pro Vás byly vhodnější klasické přímotopy, sálavé přímotopy, topné panely nebo elektrické podlahové topení.
Pro více informací nás kontaktujte.